دستگاه لیزر غیر فلزات


در این مقاله هر آنچه که باید درباره دستگاه لیزر غیر فلزات بدانید با شما در میان گذاشته می شود. دانستن کاربردهای مختلف این دستگاه صنعتی، انواع دستگاه ‌های برش لیزر می تواند به شما کمک کند تا خرید خوبی داشته باشید.
دستگاه برش لیزری غیرفلزات از بهترین دستگاه هایی است که می توان با آن مواد غیرفلزی را برش داد یا حکاکی کرد؛ در واقع موادی نظیر پارچه، چوب، کاغذ، نمد، پلکسی، مقوا، چرم، سنگ و بسیاری از مواد دیگر که در صنعت کاربرد دارند. تکنولوژی لیزر CO2  از پیشرفته ترین دستگاه هایی است که با لیزر در صنایع مختلف مانند پزشکی، چوب، لباس و... به کارگرفته می شود. سرعت و کیفیت فوق العاده به همراه دقت از ویژگی های این محصول کاربردی شمرده می شود. برش ‌های لیزری بدون داشتن ضایعات و دور ریز از هزینه به نسبت کمتری نسبت به دیگر برش‌ ها برخوردار هستند. این دستگاه قدرتمندی بالایی داشته و می تواند با کار روی مواد مختلف موجب پیشرفت صنعت شما و افزایش سود کسب و کارتان گردد. دستگاه برش لیزر غیر فلزات یک دستگاه با عملکرد چند منظوره شناخته می شود، از این جهت صرفه اقتصادی بالایی دارد.


کاربردهای دستگاه برش لیزر غیر فلزات

دستگاه برش لیزر غیر فلزات در چوب کاری با ایجاد برش و حکاکی در دکوراسیون داخلی منزل و محیط ‌های اداری، ساخت میز و وسایل چوبی، حک‌های تزئینی برای ساخت تابلوهای چوبی، ساخت جعبه‌های چوبی، ساخت زیورآلات چوبی، ساخت وسایل چوبی آشپزخانه و غیره به کار گرفته می شود.
از دیگر کاربردهای این دستگاه در تولیدات مقوایی و کاغذی است. دستگاه‌ های لیزر کاغذ با ایجاد برش لیزری یا حک در انواع کارت ‌های تبریک مانند کارت عروسی، تولد، کاغذ و مقوا نیز کاربرد دارند. همچنین کاغذ و مقواهایی که در دکوراسیون مراسم عروسی کاربرد دارند با این دستگاه برش داده می‌شوند.


از دیگر انواع دستگاه برش لیزری غیر فلز، دستگاه‌ برش لیزری پلکسی است که در مواد پلکسی یا آکریلیک استفاده می شود. در نتیجه‌ی کار این دستگاه بر روی مواد آکریلیک، سوختگی و دوده‌زدگی دیده نمی شود از این رو زیبایی و ظرافت در این آثار کاملا مشهود است؛ مانند تندیس‌های پلکسی یا ساخت پلاک. جالب است بدانید که پلکسی ‌ها در دو مدل شفاف و مات موجود هستند که متناسب با نوع دستگاه لیزر برش داده می شوند.


پارچه از دیگر متریال های پرمصرف در جهان ما است که توسط دستگاه لیزر پارچه در نهایت پاکیزگی و بدون سوختگی برش داده می شود. بهترین گزینه برای برش های دقیق و ظریف پارچه ها این دستگاه می باشد.
چرم در گذشته های نه چندان دور به شیوه سنتی بریده می شد اما در حال حاضر با دستگاه های برش لیزر چرم می توان بدون دوده، برش و حک انجام داد. این دستگاه ها در ساخت کیف ‌های زنانه و مردانه دستی یا کیف پول، کفش‌ های چرمی، حکاکی چرم در دکوراسیون و وسایل کاربرد دارند.
سنگ یکی از سخت ترین مواد طبیعی است؛ به اندازه سختی سنگ نیز قدرت لیزر به گونه‌ای است که می تواند سنگ ‌های مختلف را حکاکی کند. برای مثال حک لیزری عکس و تصویر روی سنگ و حکاکی سنگ قبر از دیگر کارایی دستگاه های لیزری غیر فلزات است.


کارکرد برش لیزری

برش لیزری طی یک فرآیند حرارتی با متمرکز کردن تمام پرتوهای لیزر بر روی محلِ مشخص شده و. سوزاندن یک قسمت مشخص از مواد، حکاکی یا برش را انجام می دهد.

 

خرید دستگاه لیزر غیر فلزات

دستگاه های لیزر غیر فلزات به منظور برش و حکاکی دقیق مواد غیر فلزی از عملکردی یکسان و مشابه برخوردار هستند. شما متناسب با صنعتی که در آن مشغول هستید، و میزان سرمایه ای که مد نظر دارید، ابعاد و اندازه محیط کارگاه و موارد دیگری از این دست باید دست به انتخاب دستگاه لیزر غیر فلز بزنید. تمامی این دستگاه ها که در صنایع مختلف کاربرد دانرد ساخت کشور چین هستند.


در دستگاه های لیزر غیر فلز چه تکنولوژی به‌ کار رفته است؟

ساختار دستگاه‌ های لیزر همانند هم می باشد، آن ‌ها فقط در نوع مواد گازی و یا جامدی مصرفی خود با هم تفوت دارند. منبع اصلی تولید لیزر یا همان سورس دستگاه می تواند گاز یا جامد باشد. گاز  CO2 که در دستگاه‌ های برش و حکاکی لیزری غیر فلز به کار می رود مخلوطی از دی ‌اکسید کربن، نیتروژن، هیدروژن و هلیوم می باشد.  این ترکیب نور قدرتمندی از خود ساطع می کند که با پردازش به هد دستگاه می رسد تا از قدرت و توان آن در برش انواع مواد غیر فلزی استفاده کرد. نور لیزر به کار رفته در این تکنولوژی در محدوده نور نامرئی و مادون‌ قرمز جای دارد از این رو با چشم دیده نمی شود. لیزر CO2 توانایی برش انواع غیرفلز مانند چوب، شیشه، کاغذ و پارچه و غیره را دارد.
 در واقع گرمای شدید لیزر کار اصلی را انجام می دهد طوریکه با تبخیر مواد قابل برش، یک رد صاف و دقیق از خود بر‌ جای می‌ گذارد همچنین برای مواد مختلف سرعت و قدرت برای انجام برش و یا حکاکی بر روی غیر فلزات قابل تنظیم است که دو نوع متفاوت از پردازش برروی مواد می ‌توان آن را تغییر داد طوریکه برای هر دو فعالیت مناسب باشد.


قیمت دستگاه برش لیزری غیر فلزات

دستگاه برش لیزر غیر فلزات به عوامل متعددی بستگی دارد. برخی از این عوامل شامل موارد زیر می شود:
•    ابعاد و اندازه سطح کار دستگاه
•    نوع و توان تیوب لیزر دستگاه
•    نوع منبع دستگاه
•    برند قطعات به کار رفته در برش لیزر غیر فلز
•    برخورداری از ویژگی هایی خاص نظیر میز متحرک و …
•    پشتیبانی، خدمات پس از فروش و مدت زمان گارانتی دستگاه.نکات مهم در استفاده از دستگاه لیزر غیر فلزات

در حین استفاده از دستگاه های صنعتی باید نهایت توجه را به خرج داد؛ دستگاه برش لیزر غیر فلزات نیز از این قائده مستثنا نیست:
در ابتدای کار بهتر است از این دستگاه در متریالی با ابعاد کوچک استفاده کنید تا نمونه کار مطلوب خود را ایجاد کرده و سپس در صورت اطمینان از کیفیت، آن را در ابعاد بزرگ نیز به جریان بیندازید.
لیزر هایی موجود در بازار در دو قالب بدون محفظه و با محفظه در دسترس هستند. لیزری که در این دستگاه برای برش متریال‌ های غیر فلزی به کار گرفته می شود برای انسان بسیار خطرناک است؛ از این رو در صورتیکه دستگاه از نوع بدون محفظه باشد به آسیب فرد منجر می شود. بنابراین جهت حفظ امنیت خود سنسور های محافظتی را در دستگاه لیزر غیر فلزی بدون محافظ به کار بندید.
اشعه لیزر موجود در دستگاه لیزر غیر فلزات برای چشم غیر مسلح انسان بسیار خطرناک است. پس باید با استفاده از محافظ‌ های چشمی و عینک‌ های مخصوص از صدمه این اشعه به چشم جلوگیری کرد.
گاز لیزر CO2 که در واقع سوخت دستگاه لیزر غیر فلزات محسوب می شود، در حین برش و حکاکی متریال‌ های غیر فلزی در محیط منتشر می ‌شود. این گاز برای ریه انسان بسیار مضر بوده و می تواند آسیب های جدی ایجاد کند. از این رو لازم است که در محل استفاده از دستگاه لیزر غیر فلزات، تهویه های مناسب کار گذاشته شود.
تنظیمات متفاوت دستگاه لیزر غیر فلزات را برای برش و حکاکی در متریال‌ های مختلفی نظیر پارچه، چرم، چوب، نمد، پی وی سی و غیره فراموش نکنید. هر یک از این مواد در حین برش تنظیمات متقاوت خود را دارا هستندو همچنین دوده های متفاوتی از خود نشر می دهند. دودی که از برش پی وی سی پلاستیک‌ های ویژه منتشر می ‌گرددد، به شدت برای انسان خطرناک است؛ پس باید نکات ایمنی را در هنگام برش و حکاکی این مواد به کار گیرید.


شرکت  نوین تاک تدبیر از تولیدکنندگان و پخش کنندگان انواع مختلف دستگاه های برش لیزر غیر فلزات است که با ارائه پشتیبانی درست به سوالات شما درباره کارکرد، ویژگی و کیفیت دستگاه ها اطلاعات می‌دهد. فراموش نکنید که دستگاه لیزر غیر فلزات در انواع متریال غیر فلزی مورد استفاده قرار می گیرد از این رو کاربردی چند منظوره و به صرفه دارد. در صورت کار با این دستگاه اضافات و ضایعات مواد باقی نخواهد ماند؛ تنها باید نکات ایمنی را به خوبی رعایت کرده و تنظیمات آن را به درستی انجام دهید.

image

دستگاه برش لیزری فلز و غیر فلز

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه لیزر غیر فلزات 130*180

دستگاه لیزر غیر فلزات 130*180

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

ناشر : سایت نوین تاک نویسنده : فاطمه جلیلوند ۱۴۰۱-۱۲-۲۳

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید

شماره تماس ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱

مشاوره تلفنی رایگان ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱