دستگاه چاپ اکوسالونت

چاپ ECO-SOLVENT چیست؟

وقتی به دنبال چاپ و تولید تصاویر با کیفیت بالا هستید، گزینه های بی پایان وجود دارد. از کدام چاپگر استفاده کنید، از چه نوع کارتریج جوهر خریداری کنید و بر روی چه موادی چاپ کنید؟ تصمیم بعدی که باید در نظر بگیرید این است که آیا می خواهید چاپ شما حلال محیط زیست باشد؟

 

دستگاه اکوسالونت یا دستگاه لارج فرمت indoor

ساختار این دستگاه به گونه ای است که می تواند روی کلیه مدیاهای رول چاپ بزند. به همین خاطر روی فضاهای خارجی هم استفاده می شود. فضاهای خارجی مثل فلکس بنرواستیکر و فضاهای داخلی مثل فتوگلاسه وینیل بک لایت. البته با توجه به تکنولوزی و نیاز مشتریها این دستگاه ها قابلیت استفاده در برخی مواد از جمله چرم را نیز دارا می باشد. به صورت تیکه ای و طاقه ای.همچنین قابلیت استفاده برای مصارف کاغذ دیواری وپوستر را نیز دارا می باشد.

انواع دستگاه های اکوسالونت از لحاظ سایز

  • سایز 120
  • سایز160
  • سایز180
  • سایز 250
  • سایز 320

باتوجه به نیاز مشتری ها و عرض مدیایی که استفاده می شودانتخاب می گردد. دستگاه 180با توجه به اینکه جای کمتری می گیرد و حمل و نقل راحت تری دارد وهمچنین سرعت چاپ استاندارد بیشتری دارد مورد توجه مشتری ها قرار می گیرد. از مزایای دستگاه های 320 نیز این می باشد که قابلیت زدن دو رول همزمان با دو طرح مختلف را دارا می باشد.

 

انواه هد دستگاه

  • هدDX5
  • هدDX7
  • هد DX5 شرکت ابسون در این ساخت این هد خط تولید دارد. در نتیجه به وفوری در بازار موجود می باشد و بیشتر توصیه می شود.
  • هدDX7 روی پلاترای خودش میبنده و وارد بازار میکنهو خیلی سخت پیدا میشه.

دستگاه های 120و160تک هد هستند اما دستگاه 180 قابلیت دو هد و دستگاه 320 تا قابلیت چهار هد. دستگاه 250 قابلیت تا سه هد را دارا می باشد. در نتیجه این دستگاه قابلیت ارتقا هد را نیز دارا می باشد.

این دستگاه ها دارای رول جمع کن جلو و هچنین رول باز کن عقب می باشد برای مصارفی مثل کاغذ دیواری و پوستر. این دستگاه دارای سه هیتر کف.جلو و پشت می باشد. در نسل جدید دستگاه های اکوسالونت به خاطراینکه جوهر این دستگاه باید با باد خشک بشوند سیستمی تعبیه کردن به نام اینفرارداین سیستم یک هیتر گرمایی قابل تنظیم از کم تا زیاد. با توجه به مدیا انتخابی می تواند حرارت از کم تا زیاد تنظیم بشود که ان حرارت با باد چاپ رو خشک می کند. مثلا مدیایی مثل استیکر نیاز به گرمای بیشتر و کاغذ دیواری نیاز به گرمای کمتر دارد.
ازدیگر مزایای این دستگاه سیستم عیب یاب اتوماتیک می باشد که در هنگام کار با دستگاه با نرم افزارهای این دستگاه روی یک سری از قسمت های الکترونیکی دستگاه توی برد دستگاه تعبیه شده که اگر ایرادی باشه به صورت کد نشان داده میشود که البته این مزیت رو همه دستگاه ها دارا نمی باشند و شرکت نوین تاک مفتخر است که دستگاه های اکوسالونت را با همچین امکاناتی در اختیار مشتریان عزیز قرار بدهد.

 

دستگاه چاپ اکوسالونت

 

مزایای چاپ اکوسالونت

رنگ جوهرهای حلال محیطی در یک حلال زیست تخریب پذیر ملایم تعلیق شده است، این بدان معناست که جوهر عملاً بویی ندارد، زیرا حاوی بسیاری از ترکیبات آلی فرار نیست. آنها از اوایل دهه 2000 وجود داشتند و در اصل برای کارهای علامت گذاری عمومی طراحی شده بودند.

بوی کم، یک مزیت واقعی برای جوهرهای حلال محیط زیست است. در برخی از جوهرهای حلال نه تنها بوی تندی در حین چاپ به مشام شما می رسد، به این معنی که باید محل قرارگیری چاپگر خود را در نظر بگیرید، بلکه می توانند بوی خود را بر روی مواد چاپ شده باقی بگذارند. این می تواند چاپ روی موادی را که در داخل خانه نمایش داده می شود یا استفاده می شود منتفی کند.

داشتن ترکیبات آلی فرار کمتر نیز بدین معناست که کارتریج های چاپگر حلال سازگار با قطعات چاپگر شما چندان مضر یا خراب نمی شوند و به همین دلیل نیازی به تمیزکردن کامل سیستم به دفعات زیاد نخواهید داشت. هر چند مانند هر نوع چاپ هر از گاهی باید به طور مرتب نظافت و نگهداری از چاپگر خود را انجام دهید.

چاپ محیط حلال برای خشک شدن نیاز به گرمای بیشتری دارد و این می تواند بر نوع متریالی که می توانید روی آن چاپ کنید تأثیر بگذارد. علاوه بر این، جوهر به اندازه جوهرهای حلال دوام ندارد. در حالی که برای چاپ در فضای باز مناسب است ، بهتر است فقط از آن برای برنامه هایی استفاده کنید که باید یک یا دو سال دوام داشته باشند.

 

انتخاب بین حلال و چاپ حلال سازگار با محیط زیست

در حالی که به وضوح مزایای زیادی برای چاپ حلال های زیست محیطی وجود دارد، ممکن است برای نوع چاپی که می خواهید انجام دهید، انتخاب جوهر حلال سازگار با محیط زیست برای شما مناسب نباشد.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، جوهر حلال سازگار با محیط زیست به دلیل گرمای لازم برای خشک کردن آن برای همه نوع مواد ایده آل نیست. اگر نیاز به استفاده از وینیل نازک و ارزان دارید، جوهر حلال بهتر خواهد بود.

اگر هزینه عامل مهمی است، باید توجه داشته باشید که جوهرهای حلال محیطی گرانتر از جوهرهای حلال هستند، به دلیل مزایایی که با چاپ حلال های زیست محیطی به دست می آورید. با این حال ، آنها به طور گسترده ای توسط مشاغل و افرادی که تازه شروع به کار کرده اند یا نیاز به چاپ متوسط دارند مورد استفاده قرار می گیرند. چاپ صنعتی هنوز به طور معمول با جوهر حلال انجام می شود.

جوهرهای حلال سازگار با محیط زیست برای چاپ به عنوان جدیدترین انتخاب برای چاپگرها مطرح شده است. این جوهرهای جدید سازگار با محیط زیست مزایای غیرمعمولی را در مقایسه با جوهرهای حلال به شما ارائه می دهند زیرا با پیشرفت های اضافی در دسترس هستند. این پیشرفت های موجود با جوهرهای چاپ حلال محیط زیست شامل زمان خشک شدن سریعتر و طیف وسیع رنگ است. جوهر همچنین دارای ثابت کننده جوهر بهبود یافته با مقاومت بهتر در برابر خراش و مقاومت شیمیایی است، به طوری که می توانید چاپ با کیفیت بهتری را بدست آورید. این جوهرها دارای سرعت چاپ بالاتر و سازگاری بسیار پیچیده ای با رسانه ها هستند که عملکرد روان تر چاپگر را در کنار ارائه کار با کیفیت بهتر به شما امکان می دهد.

جوهرهای حلال سازگار با محیط زیست نیز به شما کمک می کند تا هزینه چاپ چاپ را کاهش داده و در نتیجه بودجه کلی چنین محصولاتی را کاهش دهید. این امر به این دلیل اتفاق می افتد که کاست جوهر حلال اکولوژیکی درصد بهتری نسبت به جوهرهای معمولی موجود در بازار برای شما فراهم می کند. جوهر حلال سازگار با محیط زیست همچنین به شما کمک می کند تا روی PVC ارزان قیمت با پشت کاغذ استاندارد چاپ کنید. در مقایسه با PVC معمولی، این جوهرها دارای روکش PE هستند و همچنین دارای ویژگی های PVC با کاغذ هستند.

برخی از مزایای اصلی این جوهرها شامل ساییدگی و ساییدگی کمتر در سرهای چاپ است که به افزایش طول عمر چاپگر نیز کمک می کند. این جوهرهای حلال سازگار با محیط زیست نیز دوستدار محیط زیست هستند که استفاده از آنها را در چاپ تابلوهای با وضوح بالا و نمای بیرونی امکان پذیر می سازد، زیرا می تواند با سطوح روکش دار و بدون روکش به خوبی کار کند. با دوام جوهر و شادابی رنگ ها، هزینه های کلی چاپ نیز کاهش می یابد.

این جوهرهای حلال سازگار با محیط زیست هیچ گونه دودی مضر ندارند و برای تابلوهای تبلیغاتی و دیگر علائم داخلی مناسب هستند. آنها در سری های مختلف موجود هستند و برای نیازهای چاپ تجاری شما مناسب هستند. این جوهرها از محیط زیست با کیفیت حلال های محیطی محافظت می کنند و بنابراین یک گزینه چاپی سازگار با محیط زیست هستند که انتخاب اقتصادی تری هستند. همچنین هیچ الزامی برای سیستم تهویه وجود ندارد زیرا این جوهرها هیچ گونه بخاری را نشان نمی دهند. این جوهرهای سازگار با محیط زیست و حلال سازگار با محیط زیست به عنوان گزینه ای برای نسل جدید ظاهر شده اند، جایی که حفاظت از محیط زیست در اولویت قرار دارد و همچنین هزینه های کمتری را تضمین می کند. این جوهرها از نظر عملی و اقتصادی در مقایسه با نمونه های معمولی خود، گران تر و مضرتر برای محیط زیست هستند.
هنگام استفاده از جوهرهای حلال ، تهویه خوب ضروری است. همین امر در مورد سایر فرآیندهای مواد نمایشی مانند چاپ تصعید رنگ نیز صادق است. بدون تغییرات مکرر هوا، دودها جمع می شوند و به یک خطر برای سلامتی تبدیل می شوند. چاپ حلال محیط زیست نیاز به تهویه را کاهش می دهد، که به چاپگرها اجازه می دهد در ساختمان هایی که در ابتدا برای چاپ تنظیم نشده بودند کار کنند. هزینه های انرژی نیز کمتر است، به ویژه هنگامی که محل کار نیاز به گرمایش یا تهویه مطبوع دارد. مهمتر از همه ، خطر ابتلا کارگران به بخار را از بین می برد. این باعث صرفه جویی در هزینه غیبت می شود و از هر گونه مشکل OSHA جلوگیری می کند.
از نظر کیفیت، بین چاپ حلال و حلال محیط زیست انتخاب چندانی وجود ندارد. (چاپ رنگ های تصعیدی دارای مزیتی برای چاپ گرافیک های پارچه ای پر جنب و جوش است.) بنرها، پوسترها و سایر رسانه هایی که با چاپ حلال های سازگار با محیط زیست تولید شده اند، دوام کمتری دارند، اما با گذشت زمان بسیار بهبود یافته اند. این به این دلیل است که حلال خوش خیم تر که جوهر را حمل می کند فاقد "گاز" حلال های سخت است. انتخاب دقیق رسانه های چاپی برای مطابقت با فرآیند، این مسئله را کمتر مشکل ساز می کند.

 

معایب دستگاه اکوسالونت

از معایب این دستگاه مناسب نبودن آن برای چاپ بنر می باشد. این دستگاه بدلیل سرعت پایین و استهلاک بالا برای چاپ بنر اصلا توصیه نمی شود.

 

image

دستگاه چاپ اکوسالونت 180

کیفیت بالای چاپ

بدون بو بودن رنگ دستگاه

چاپ روی انواع متریال ها

کاربرد در اکثر مشاغل از جمله کیف،کفش،پارچه فروشی و ...

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

اکوسالونت Nora 320

استفاده از جوهر های واتر بیس، اکوسالونت، سابلیمیشن

دو سیستم رول بازکن و یک سیستم رول جمع کن

چاپ روی تمامی متریال های چاپ ایندور و اوت دور

مرکب بدون بو و حساسیت

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

ناشر : سایت نوین تاک نویسنده : فاطمه جلیلوند ۱۴۰۳-۰۳-۳۱

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید

شماره تماس ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱

مشاوره تلفنی رایگان ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱