دستگاه چاپ فلت بد

 چاپگر فلت بد (flatbed printer) به چاپگری گفته می شود که چاپ را روی مدیای مسطح انجام می دهد. در واقع می توان آن را عمدتا به ۳ نوع تقسیم کرد:

  • چاپگر فلت بد با صفحه ی تخت
  • چاپگر لیزری مسطح
  • چاپگر جوهر افشان تخت.

با توجه به جوهر مورد استفاده، چاپگر جوهر افشان مسطح را می توان به چاپگر UV مسطح و چاپگر حلال سازگار با محیط زیست یا همان اکوسالونت تقسیم کرد. اگرچه تعریف اولیه چاپگر تخت بسیار گسترده است، اما در این مقاله کارایی آن را به طور خلاصه مورد بررسی قرار می دهیم.

چاپگر UV فلت بد یک دستگاه برای باز تولید تصاویر دیجیتال بر روی انواع مختلفی از مدیای مسطح از طریق چاپ بدون تماس (جوهر افشان) است. در واقع منظور ما از مدیا یا سطح چاپ شونده استاندارد و متناسب با این دستگاه این است که سطوح نباید دارای انحنا یا خمیدگی باشد. با رعایت استاندارد سطح چاپ شونده متناسب مواردی که برای چاپ با این دستگاه مناسب هستند شامل پانل چوبی، ورق شیشه، چرم، PVC، پانل فلزی، فیلم پلاستیکی و غیره می شوند. به طور کلی، میزان حداکثری صافی سطوح چاپ شونده برای کار با این دستگاه ایده آل تلقی می شود. به عنوان مثال برخی از چاپگر های فلت بد با سطوحی به انحنای بیش از 7 میلی متر قادر به کار کردن نیستند. در طول فرایند چاپ، نیازی به استفاده از (plate) یا صفحه نیست و فناوری دیجیتال موجود در دستگاه استفاده از آن را با بسیاری از عملکردهای خودکار، مانند عملکرد اندازه گیری ضخامت مواد، راحت تر و ساده تر می کند.

پرینتر جوهر افشان فلت بد UV از جوهر قابل پخت با اشعه ماوراء بنفش استفاده می کند که می تواند در سطح بستر سریع پخته و خشک شود. زمان به عمل آمدن آن بسیار کوتاه است بنابراین محصول را می توان بلافاصله پس از پایان چاپ (در صورت عدم نیاز به فرآیند های پس از چاپ) استفاده کرد.

در ابتدا، چاپگر های فلت بد UV از لامپ جیوه برای پخت جوهر استفاده می کرد. اما این روش هنگام کار گرمای زیادی را تولید می کند و فرآیند های پیش از چاپ آن کمی طولانی است. با توسعه و گسترش فن آوری های مختلف در این زمینه، در حال حاضر لامپ UV به اصلی ترین منبع پخت جوهر در صنعت چاپگرهای جوهر افشان دیجیتال تبدیل شده است، که باعث صرفه جویی بیشتری در انرژی می شود و جوهر با کیفیت با عملکرد بالا تولید می کند. به دلیل مزایای سیستم پخت UV ، چاپگر فلت بد LED UV تبدیل به یک روند اصلی کار در این زمینه شده است.

 

دستگاه چاپ فلت بد

 

چگونه دستگاه های چاپگر UV کار می کند؟

چاپگرهای ما از فناوری چاپ جوهر افشان استفاده می کنند که قطرات جوهر را برای ایجاد تصاویر دیجیتالی به زیر لایه ها هدایت می کند و بیشتر این دستگاه ها در محدوده تجهیزات چاپی جوهر افشان با اندازه بزرگ (لارج فرمت) است. این دستگاه های جزو دستگاه های صنعتی قرار می گیرند و برای چاپ بر روی اجسامی مانند شیشه، کاشی، چرم، فلز، چوب ، کاغذ و غیره مناسب است.فرآیند چاپ پرینترهای ماوراء بنفش LED ما به سادگی می تواند به چندین مرحله تقسیم شود.

مرحله اول: چاپگر و کامپیوتر را روشن کرده، مقدار فشار منفی را بررسی و تنظیم کنید. لامپ UV و فن باز کنید.

مرحله دوم: بعد از اینکه نرم افزارعبارت (Ready) را نمایش داد یک فرآیند پرس جوهر را انجام دهید. ارتفاع واگن، نوار تست چاپ (در ابتدای روزی که می خواهید کار چاپ انجام دهید) را تنظیم کنید.

توجه: نوار تست جوهر سفید به آسانی قابل مشاهده نیست با این حال، هد های دستگاه برای جوهر سفید اغلب به دلیل سهل انگاری مسدود می شود. توصیه می شود برای مشاهده آسان، نوار تست جوهر سفید را روی مواد شفاف چاپ کنید.

مرحله سوم: بستر چاپ شده را روی صفحه چاپگر paltform قرار دهید. کلید جذب پلت فرم را روشن کنید. ارتفاع واگن را با توجه به ضخامت بستر تنظیم کنید. برخی از مواد برای چسبندگی قوی تر جوهر باید از قبل کوتینگ داده شوند، به عنوان برای چاپ بر روی ورق شیشه ای.

مرحله چهارم: اندازه تصویر را با توجه به اندازه بستر تنظیم کنید. تصویر را در PhotoPrint باز کنید، فایل ICC مربوطه را انتخاب کرده و ارسال کنید.

مرحله پنجم: تصویر طراحی شده از PhotoPrint را در PrinterManager باز کنید، سپس محل اصلی X ،Y، شماره PASS، سرعت چاپ، حالت چاپ یک طرفه یا دو جهته و گزینه چاپ جوهر سفید را تنظیم کنید.

مرحله ششم: چاپ را شروع کنید. در طی فرایند چاپ دیجیتال، لمس کریج (carriage) ممنوع است. در صورت بروز هرگونه وضعیت اضطراری، کلید اضطراری را فشار دهید. پس از اتمام چاپ می توان مواد را تخلیه کرد.

مرحله هفتم: پس از اتمام چاپ، کریج به طور خودکار به موقعیت اولیه باز می گردد. اگر کار چاپی دیگری در آن روز نداشتید، چاپگر را خاموش کنید. قبل از خاموش کردن چاپگر، نوار تست را دوباره چاپ کنید و نتیجه را با نمونه قبلی مقایسه کنید. در صورت گرفتگی نازل، هد های دستگاه را از طریق سیستم شستشو بدهید(HeadClean) و دستگاه را خاموش کنید.

مرحله  آخر: در نهایت فن، لامپ LED-UV، سوئیچ کارتریج و چاپگر را خاموش کنید.

با این حال، استفاده از دستگاه چاپ دیجیتال UV هنوز دارای بسیاری از جزئیات مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد پس بهتر است قبل از کار با چاپگر آموزش فنی داشته باشید.

 

image

چاپ فلت بد

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه چاپ فلت بد(چاپ بر روی اجسام تخت)

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه چاپ فلت بد UV سری Victor kj

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه چاپ فلت بد KR

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

corner pic image

دستگاه چاپ فلت بد docan

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

ناشر : سایت نوین تاک نویسنده : فاطمه جلیلوند ۱۴۰۳-۰۳-۳۱

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید

شماره تماس ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱

مشاوره تلفنی رایگان ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱