دستگاه چاپ یو وی UV-LED

دستگاه چاپ دیجیتال تخت، که به دستگاه چاپ تخت یا دستگاه چاپ UV تخت نیز معروف هستند، چاپگرهایی هستند که با سطحی مسطح مشخص می شوند که موادی برای چاپ روی آن قرار می گیرد. چاپ مستقیم یا همون uv به سه صورت تخت، رول و هیبریدی می باشد. چاپگرهای تخت قادر به چاپ روی انواع مختلفی از مواد مانند پلاستیک، پی وی سی، شیشه، سرامیک، فلز، چوب، و غیره) هستند. چاپگرهای دیجیتال تخت معمولاً از جوهرهای قابل تثبیت با اشعه ماوراء بنفش ساخته شده از مونومرهای اکریلیک استفاده می کنند که سپس در معرض اشعه ماوراء بنفش شدید قرار می گیرند یا آنها را پلیمری می کنند و به همین دلیل سرعت تثبیت و خشک شدن رنگ در این نوع چاپ بالاتر است.

این فرآیند امکان چاپ بر روی طیف وسیعی از سطوح مانند چوب یا بوم، فرش، کاشی و حتی شیشه را فراهم می آورد. فلت بد امکان چاپ بر روی سطوح مختلف از ضخامت یک ورق کاغذ اغلب تا چندین اینچ را فراهم می آورد. چاپ مسطح که معمولاً برای برنامه های تجاری (خرده فروشی و علائم رویداد) استفاده می شود، جایگزین چاپ روی صفحه است. از آنجا که هیچ صفحه چاپ یا صفحه ابریشمی تولید نمی شود، فناوری چاپ دیجیتال اجازه می دهد تا علائم کوتاه تری از نظر اقتصادی تولید شوند. بسیاری از چاپگرهای تخت سطح بالا امکان تغذیه رول را فراهم می آورند که امکان چاپ بدون نظارت را فراهم می آورد.

از نظر زیست محیطی، چاپ دیجیتال تخت بر اساس یک سیستم پایدارتر نسبت به چاپگر حلال قبلی انجام می شود، زیرا کارتریج ها زباله کمتری تولید می کند و آلودگی هوای داخلی کمتر است. وضوح چاپگرهای تخت از 72 DPI (نقطه در هر اینچ) تا حدود 2400 DPI متغیر است. یکی از مزایای چاپگر تخت، تنوع مواد قابل چاپ است، اگرچه این فقط به مواد مسطح محدود شده و مساحت زیادی را اشغال می کند.

  • دستگاه چاپ UV تخت Lynx ULTRA 64 با چاپ ضمیمه دوار روی بطری.
  • نمونه ای از چاپگر فرابنفش مسطح با چاپ ضمیمه دوار روی بطری.

اگرچه اکثر چاپگرهای مسطح به چاپ روی سطوح تخت محدود می شوند، اما برخی از آنها می توانند اجسام استوانه ای مانند بطری ها و قوطی ها را با استفاده از لوازم جانبی دوار که شی را قرار می دهند و در حالی که سر چاپ روی جوهر اعمال می کند، چاپ کنند. گاهی اوقات از چاپگرهای تخت برای چاپ روی اجسام کروی کوچک مانند توپ های پینگ پنگ استفاده می شود، اما به دلیل شلیک جوهر افشان به سطحی شیب دار و دورتر، وضوح چاپ در اطراف لبه های تصویر چاپی کاهش می یابد.
چاپگرهای تخت گاهی می توانند چندین پاس را روی یک سطح اجرا کنند تا یک لاک شفاف انجام می شود که برای ایجاد جلای براق یا برجسته روی چاپ استفاده می شود. دستگاه چاپ UV "ترکیبی" همچنین ممکن است به چاپگرهایی با قابلیت چاپ سطح مسطح و رول به رول اشاره کنند، که امکان استفاده از بسترهای انعطاف پذیر ذخیره شده در رول را فراهم می آورد.

دستگاه چاپ UV چه کاربردهایی دارد؟

استفاده از اشعه ماوراء بنفش برای تثبیت جوهر! از چاپگرهای UV می توان برای چاپ هر رنگی در رنگین کمان تقریباً روی هر نوع متریال ، از طرح بازی روی میز روی مقوا گرفته تا تصویر روی چرم یا عکس روی بوم استفاده کرد. چاپ اشعه ماوراء بنفش نوع استفاده از روش چاپ است که شامل جوهر حلال نمی شود. از چاپگر UV تخت می توانم برای چاپ تصاویر روی هر چیزی با کیفیت بالا و طیف نمای ای از رنگ ها استفاده از کرد.

روی چه موادی می توان چاپ کرد؟

تقریباً همه مواد را می توان با چاپگر UV چاپ کرد، از جمله پلاستیک، شیشه، سرامیک، چرم، فلز، مقوا و چوب. با این حال، مواد باید صاف باشند. چاپ اشعه ماوراء بنفش گاهی اوقات روی پارچه نیز امکان پذیر است، اگر به اندازه کافی صاف باشد. اگرچه نتیجه کاملاً خوب به عنوان یک سطح کاملاً صاف نیست، اما می تواند به طرز شگفت انگیزی جذاب باشد. توجه داشته باشید که چاپ روی سطح پایه مشکی با ساختار باز، مانند مقوا مشکی یا پارچه نخی مشکی ، نتیجه نا امیدکننده ای را به همراه خواهد داشت. مزایای فراوان این چاپ با دستگاه چاپ UV را متمایز می کند که شامل:

  • انعطاف پذیری
  • کیفیت جذب توجه
  • صرفه جویی در زمان
  • سازگار با محیط زیست
  • ثبات
  • سازگار با محیط زیست

حتی اگر به نظر نمی رسد که چاپگرها می توانند با محیط زیست مهربان باشند، اما به دلیل اندازه بزرگ برخی از آنها، چاپگرهای UV-LED در واقع با محیط مهربان هستند. چاپ UV بسیار کمتر از فناوری خشک کردن چاپ سنتی استفاده می کند و عملکرد روشن/خاموش فوری مصرف حالت آماده به کار بین مشاغل را کاهش می دهد و انتشار کلی CO2 را کاهش می دهد.

فرآیند چاپ با دستگاه چاپ UV

چاپگرهای ماوراء بنفش از چراغ های ماوراء بنفش LED برای خشک کردن یا پخت جوهر در طول فرآیند چاپ استفاده می کنند. یک منبع نور ماوراء بنفش که بر روی سر چاپ قرار دارد، به کالسکه چاپ متصل شده است. طیف نور LED با آغازگرهای عکس در جوهر واکنش نشان می دهد تا فوراً خشک شود تا بلافاصله به بستر بچسبد. با پخت سریع، چاپگرهای UV می توانند بر روی مواد مختلف از جمله مواردی مانند پلاستیک، شیشه و فلز گرافیک نوری ایجاد کنند.

- ایمنی محیط زیست

برخلاف جوهرهای حلال، جوهرهای ماوراء بنفش واقعی ترکیبات آلی فرار (VOCs) کمی آزاد می کنند که این فرآیند چاپ را دوستدار محیط زیست می کند.

- سرعت تولید سریعتر

جوهرها بلافاصله با چاپ UV درمان می شوند، بنابراین قبل از اتمام زمان خرابی وجود ندارد. این فرآیند همچنین به نیروی کمتری نیاز دارد و شما را قادر می سازد تا در مدت زمان کوتاه تری نسبت به سایر تکنیک های چاپ کارهای بیشتری انجام دهید.

- هزینه های پایین تر

در چاپ با اشعه ماوراء بنفش صرفه جویی می شود زیرا اغلب نیازی به استفاده از مواد اضافی در تکمیل یا نصب نیست و ممکن است به هیچ وجه نیازی به محافظت اضافی با لامینت نباشد. با چاپ مستقیم روی بستر، در نهایت از مواد کمتری استفاده می کنید، که می تواند در وقت و کار شما صرفه جویی کند.
فلت بدها به دو مدل بازوی متحرک و میز متحرک تقسیم می شوند. که بازوی متحرک در هنگام چاپ قابلیت جابه جایی دارد و میز متحرک هنگام چاپ بازو ثابت بوده و قطعه کار روی میز متحرک می باشد.

 
corner pic image

دستگاه چاپ UV LED

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

corner pic image

دستگاه چاپ uv برجسته رول و شیت

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

ناشر : سایت نوین تاک نویسنده : فاطمه جلیلوند ۱۴۰۳-۰۳-۱۰

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید

شماره تماس ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱

مشاوره تلفنی رایگان ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱