دستگاه لیزر برش فلزات

دستگاه برش لیزر

 

اگرچه عملیات برش فلزات به طور سنتی از عملیات های مکانیکی یا دستی استفاده می کند اما دستگاه برش لیزر می تواند گزینه ای مناسب، موثر و مقرون به صرفه برای ساخت فلز باشد. تجهیزات لیزر از نظر طراحی و کاربرد از سایر دستگاه های برش متمایز است. به عنوان مثال، برش های لیزری با مواد تماس مستقیم ندارند و به منابع انرژی با قدرت بالا اعتماد می کنند و تحمل برش اجسام و بافت های سخت تری دارند و به طور کلی برای به حداکثر رساندن دقت بهترین انتخاب هستند.

یک دستگاه لیزر به منظور برش دادن مواد اضافی و شکل دادن قطعه کار به یک طرح خاص، یک جریان متمرکز از اشعه ها را به یک ناحیه دقیق از قطعه کار ارسال می کند. این دستگاه ها در برش درجه های مختلف فولاد، مانند فولاد ضد زنگ و کربن بسیار کارآمد هستند. با این وجود، لیزرها در فلزات انعکاس دهنده نور یا رسانای گرما مانند آلومینیوم یا مس، کارایی کمتری دارند و برای شکل دادن به این مواد، نیاز به تغییرات خاصی دارند. مواد برش خورده اغلب نوع لیزر مورد استفاده در ساخت را تعیین می کند و این امر بسیار مهم است که مشخصات تجهیزات با مواد تشکیل دهنده مطابقت داشته باشد و مشکلی ایجاد نکند.

 

انواع دستگاه برش لیزر

فناوری لیزر دارای چندین ویژگی منحصر به فرد است که بر کیفیت برش های آن تأثیر می گذارد. درجه ای که منحنی های نور در اطراف سطوح به عنوان انکسار (diffraction) شناخته می شود و اکثر لیزرها دارای سرعت انکسار کم هستند تا سطوح بالاتر شدت نور را در فواصل طولانی تر امکان پذیر کنند. علاوه بر این ویژگی هایی مانند تک رنگ بودن فرکانس، طول موج پرتوی لیزر را تعیین می کند. در حالی که انسجام حالت مداوم پرتو الکترومغناطیسی را اندازه گیری می کند. این عوامل با توجه به نوع لیزر مورد استفاده متفاوت است. متداول ترین انواع سیستم های برش لیزر صنعتی عبارتند از:

 • دی اکسید کربن CO2
 • گارنت آلومینیوم ایتریوم تخدیر شده با نئودیمیوم
 • فایبر

- دستگاه برش لیزر گارنت آلومینیوم ایتریوم دوپینگ نئودیمیم (Nd: YAG)

دستگاه لیزر گارنت آلومینیوم ایتریوم دوپینگ نئودیمیم از یک ماده بلوری جامد برای تمرکز نور بر روی قطعه ی کار خود استفاده می کند. این می تواند یک پرتوی مادون قرمز مداوم یا موزون را شلیک کند که می تواند توسط تجهیزات ثانویه مانند لامپ های پمپاژ نوری یا دیودها تقویت شود. پرتوی نسبتاً واگرا و Nd: YAG و پایداری موقعیتی بالای آن عملیات را کم مصرف می کند مانند برش ورق فلز یا برش فولاد نازک که بسیار کارآمد هستند.

 

- دستگاه برش لیزر دی اکسید کربن (CO2)

دستگاه لیزر دی اکسید کربن جایگزین قدرتمندتری برای مدل Nd: YAG است و برای تمرکز نور به جای کریستال از یک محیط گازی استفاده می کند. نسبت خروجی به پمپاژ آن باعث می شود تا یک پرتو پیوسته پرقدرت را که قادر به برش کارآمد مواد ضخیم است شلیک کند. همانطور که از نام آن مشخص است تخلیه گاز لیزر شامل بخش بزرگی از دی اکسید کربن است که با مقادیر کمتری نیتروژن، هلیم و هیدروژن مخلوط شده است. به دلیل مقاومت برش، لیزر CO2 قادر است صفحات فولادی بزرگ تا ضخامت 25 میلی متر را شکل دهد و همچنین مواد نازک را با قدرت کمتری برش یا حک کند.

 

دستگاه لیزر فایبر فلزات

 

دستگاه برش لیزر چگونه کار می کند؟

اشعه های لیزر از طریق برانگیختگی الکتریکی یک ماده لیزری ایجاد می شوند. این اشعه ها در داخل محفظه ی خود با یک آینه کوچک منعکس شده و تقویت می شود. هنگامی که انرژی کافی برای خروج از محفظه تولید شود، به سمت قطعه کار متمرکز می شود و فرآیند لیزری انجام می گیرد.
 

گنجایش برش لیزر

برش لیزری شامل برش مواد است که برای شکل دادن قطعه کار در فرآیندی است که به طور کلی میزان فرآیند پایان کار پس از ساخت را کاهش می دهد. به عنوان مثال، هنگام برش مواد تحت عملیات حرارتی، گرمای لیزر می تواند باعث سخت شدن لبه های خارجی برش شود. سخت شدن می تواند برای بسیاری از برنامه ها مفید باشد زیرا دوام محصول را افزایش می دهد، اما همچنین می تواند ماشین کاری را که می تواند انجام شود محدود کند و باعث شود رشته پس از برش با خطا مشکل شود.

اکثر سیستم های دستگاه برش لیزر تحت پارامترهای دستگاه سی ان سی خودکار هستند. این کنترل های رایانه ای سطح بالایی از دقت و افزایش سرعت برش را امکان پذیر می کند. برخی از برنامه های دستگاه cnc قابلیت "پرواز اپتیک" را فراهم می کنند که به لیزر اجازه می دهد مواد را در حالی که سری برش حرکت می کند، شکل دهد. لیزر متحرک با حفظ دقت می تواند عملیات برش سریع را انجام دهد و روی ورق فلز نازک بسیار موثر است. برنامه ریزی سی ان سی همچنین می تواند میزان خروجی نیرو را تنظیم کند، لیزر را قادر می سازد تا بسته به خطوط و ضخامت مواد بریده شده، تنظیمات را تغییر دهد. بعلاوه، برخی از دستگاه های لیزر CNC مجهز به واحدهای حسی هستند که می توانند فاصله سر برش و قطعه کار را تنظیم کنند تا پتانسیل تاب خوردگی را کاهش دهند.

دستگاه برش لیزر فلزات 1.5*3

 

دستگاه لیزر برش استیل

مواد فولادی ضخیم مانند صفحات یا ورقهای تقویت شده، به طور معمول با دستگاه برش لیزرهای CO2 برش می خورند زیرا ظرفیت قدرت بالاتری نسبت به سایر مدل های لیزر دارند. به طور کلی، هرچه ورق فولاد ضخیم تر باشد قدرت بیشتری برای برش آن لازم است و سرعت برش مطلوب تا حد زیادی توسط نسبت ضخامت به مقاومت پرتو لیزر تعیین می شود. برخلاف بسیاری از فرایندهای برش مکانیکی، دستگاه برش لیزری می تواند اندازه سوراخ هایی به مراتب کوچکتر از ضخامت فولاد، گاهی اوقات به اندازه یک پنجم اندازه قطعه کار تولید کند.

 

دستگاه لیزر برش آلمینیوم

برخلاف فولاد درجه یک یا کربن، آلومینیوم و فولاد ضد زنگ فلزات انعکاس دهنده نور و رسانای گرما هستند، بنابراین ساخت آن ها با استفاده از فرآیند دستگاه برش لیزر دشوار است. یک راه حل احتمالی برای آلومینیوم برش لیزری و فولاد دستگاه برش لیزری شامل استفاده از تنظیمات قدرت بالاتر همراه با فناوری گاز فشرده است. استفاده از گازها به همراه عملیات برش کاملا رایج است. دستگاه های برش لیزری با کمک نیتروژن و اکسیژن می توانند آلومینیوم و فولاد ضد زنگ را با ظرفیت های نسبتا بالا و با پوشش های لبه دار با کیفیت شکل دهند. با این وجود مصرف برق بیشتر و هزینه تجهیزات جانبی مانند فیلترهای گاز یا هوا می تواند هزینه های این سیستم ها را افزایش دهد.

 

ویژگی های دستگاه لیزر که موقع خرید باید در نظر بگیرید

برای خرید یک دستگاه لیزر شما باید با توجه به نیازتان دستگاه خود را انتخاب نمایید. در این باره به موارد زیر توجه نمایید:

 • سایز میز کار
 • توان تیوپ  
 • میز ثابت یا میز برقی بودن
 • از خرید دستگاه هایی که بصورت کارگاهی مونتاژ شده اند خودداری کنید.
 • دقت کنید که تمام قسمت های دستگاه شامل گارانتی باشد (البته قطعات مصرفی شامل گارانتی نمی شود)
 • دقت نمایید که مهم تر از قیمت دستگاه لیزر خدمات پس از فروش مناسب آن می باشد.
 • زمان پردازش و تولید سریع.
 • به حداقل رساندن پیچ خوردگی تاب دار شدن محصول.
 • دقت بیشتر در مقایسه با برش پلاسما.
 • قابلیت تولید قطعات بیشتر در هر ورق به دلیل قطر کوچک برش پرتو لیزر.

 برای متریال نازک بسیار عالی است اما مواد ضخیم تر و متراکم تر را نیز می توان با تعویض لنز متحرک و تغییر نقطه کانونی لیزر برش داد. برش لیزری مزایای زیادی نسبت به روش های برش شعله، پلاسما و واترجت دارد. از آنجا که کاربرد حرارتی لیزر کاملا متمرکز است، به قدرت کمتری نیاز دارد و منطقه تحت تأثیر حرارت (HAZ) مواد کاهش می یابد. دقت بسیاری از دستگاه های برش لیزری صنعتی با دقت 10 میکرومتر و قابلیت تکرار آن 5 میکرومتر است. لیزرها می توانند انواع مختلفی از مواد را برش داده و حکاکی کنند، حتی مواد غیر فلزی را که معمولاً نمی توان با فرآیندهای شعله یا پلاسما برش داد.

 

انتخاب مواد مناسب برای برش با دستگاه لیزری

- فولاد کم کربن

فولاد کم کربن یک ماده مقرون به صرفه و در عین حال قوی است که می توان آن را به راحتی برش، خم و جوش داد. به دلیل سطح بالای تقاضا ، فولاد کم کربن به طور گسترده ای تولید می شود و این ماده را نسبتا مقرون به صرفه می کند. مقرون به صرفه بودن و خواص مکانیکی عالی به فولاد کم کربن اجازه می دهد تا در طیف وسیعی از صنایع برای اهداف متعدد مورد استفاده قرار گیرد. کاربردهای متداول: تجهیزات آتش نشانی در فضای باز ، قطعات خودرو و ماشین آلات صنعتی.

 

- آلومینیوم

آلومینیوم فلزی به نسبت با استحکام به وزن مناسب است که دارای هدایت حرارتی و الکتریکی کم، چگالی کم و مقاومت طبیعی در برابر آب و هوا است. کاربردهای متداول: هوافضا، براکت های سبک وزن ، و محیط های دریایی.

 

- فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ یک آلیاژ فلزی با شکل پذیری بالا ، مقاومت در برابر خوردگی است که به راحتی قابل جوشکاری، پردازش و ماشینکاری می باشد. کاربردهای متداول: هنر تزئینی دیوار ، تولید غذا و قطعات خودرو.

 

- ام دی اف

MDF یا تخته فیبر با چگالی متوسط MDF عموما چگالی بالا تری نسبت به تخته سه لا دارد که منجر به انبساط و انقباض کمتر می شود. کاربردهای متداول: کابینت ، قفسه ، جعبه های مختلف و هنرهای تزئینی.

 

- تخته سه لا

تخته سه لا یک ماده همه کاره چوبی است که توسط انسان ساخته شده است. برش CNC امکان برش دقیق تخته سه لا را فراهم می آورد که در بسیاری از تولیدات مانند ساخت مبلمان ضروری است. کاربردهای رایج: اسباب بازی، کار های هنری، صنایع دستی، ساخت مبلمان، و طراحی داخلی.

 

- اکریلیک

اکریلیک یک جسم پلاستیکی با دوام و شفاف است. این محصول بسیار متنوع با قابلیت ماشینکاری بالا و خواص حرارتی خوب است. کاربردهای رایج: برند های سفارشی ، نمایشگرها و مدل های معماری.

 

 دستگاه برش لیزر غیرفلزات

 

راه اندازی و آموزش کار با دستگاه لیزر

نصب و آموزش دستگاه های لیزر شرکت نوین بلافاصله پس از خرید دستگاه و در هر مکانی که مشتری بخواهد انجام می شود و بصورت کاملا رایگان می باشد.

 

پشتیبانی و گارانتی دستگاه

دستگاه های لیزر شرکت نوین تاک دارای یکسال گارانتی بی قید و شرط و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.

 

نکاتی که باید برای خرید دستگاه لیزر بدانید

فاکتورهایی از خصوصیات دستگاه وجود دارد که به شما کمک می‌ کند بهترین دستگاه را با توجه به نیازتان خریداری کنید. شرکت نوین‌ تاک و تجربه‌ ای که از کار با دستگاه برش لیزر دارد، اطلاعات زیادی درباره‌ کیفیت و توانایی‌ های دستگاه لیزر ارائه می‌ دهد. برای مثال، برای شرکت‌ ها برای راه‌اندازی خط تولید ماشین‌های لیزر بنا می‌ شود. این ماشین‌ های ارائه شده هیچ گونه اصلاح و تعویض قبول نمی‌ کند و همه‌ مسئولیت‌ ها به عهده‌ مشتری می‌ باشد. شرکت نوین‌ تاک دارای خط تولید استاندارد دستگاه برش لیزر است و خدمات و سرویس دهی پس از چاپ را عهده‌ دار است.

دنیای دستگاه لیزر پیشنهاد سفارش‌ سازی می‌ کند که شامل نصب، مدیریت اتوماتیک، نصب نرم افزارهای اضافی و ماشین‌ های لیزر استاندارد می‌ شود. بعضی از شرکت‌ ها سازمان فروش برای کارخانه‌ های دیگر هستند. که مزیت آن‌ ها این است که به صورت محلی خدمات ارائه می‌ کنند و به علت شناخته شده بودن در منطقه‌ای که خدمات ارائه می‌دهد برتری دارند. این سازمان‌ ها تمایل به فراهم کردن خطوط اتصال خوب بین تولیدکنندگان لیزر و خدمات مشتریان دارند. آن‌ ها مشکل به وجود آمده برای دستگاه را به گونه‌ ای برای مشتری توضیح می‌ دهد که به سرعت حل شود. علت این است که در بعضی مواقع فروشنده‌های محلی خیلی تکنیکی نیستند و کمک به خریداران محدود می‌شود.
سازمان‌ های دیگر به صورت مستقیم اجناس خود را می‌ فروشند، چون دستگاه لیزر ساده‌ سازی شده در طی سال‌ ها می‌ تواند به عنوان یک دستگاه لیزر برجسته در نظر گرفته می‌ شود. بسیاری از خریداران از طریق خرید از این کانال‌ های ارتباطی پول خود را ذخیره می‌ کنند و از مهارت‌ های تکنیکی خود برای خودآموزی استفاده می‌ کنند.


یک روش ساده برای انتخاب دستگاه لیزر مناسب

یک روش ساده و رایج برای انتخاب ماشین‌های لیزر با شخصی کردن نیازها توسط تولیدکنندگان انجام می‌شود . برای مثال، کاهش قیمت دستگاه برش لیزر نسبت به روش‌های باستانی، یا برش لیزر یک محصول جدید بهترین پروسه برای تاثیر قیمت است. محصولات شامل، برش‌های لیزر بخش‌های اکرلیک و بخش‌های قالب‌دار است. اولین قدم گرفتن یک نمونه دستگاه لیزر پردازش شده است.

 

انواع source دستگاه لیزر فلزات نورانوین تاک

سورس های مورد استفاده در زمینه دستگاه لیزر فایبر در شرکت نورا نوین تاک به شرح زیر می باشد:


1-سورس ipg
برند اول و بهترین سورس دنیا، سورس ipg می باشد که دارای بالا ترین ثبات، کارایی و سرعت می باشد اما در کنار این مزایا بالاترین قیمت را شامل می شود.


2-سورس reycus
سورس ریکاس با ثبات و کارایی قابل توجه و درکنار آن قیمت مناسب جزء محبوب ترین ها می باشد.


3-سورس max:
این سورس از لحاظ ثبات و کارایی در راستای سورس ریکاس قرار می گیرد و با توجه به حضور کمتر آن در بازار از قیمت مناسب تر و هم چنین گارانتی طولانی تری نسبت به سورس ریکاس برخوردار است.

image

دستگاه برش لیزری 130 در 180 غیر فلزات

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه برش لیزر 130 در 250

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه برش لیزری فلزات تا قطر 25 میلیمتر

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه برش لیزری دو هد

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه حکاکی لیزر

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه برش لیزری آسانسوری

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

دستگاه حکاکی و برش لیزر روتاری

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

corner pic image

دستگاه لیزر فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر فلزات

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

ناشر : سایت نوین تاک نویسنده : فاطمه جلیلوند ۱۴۰۳-۰۳-۱۰

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید

شماره تماس ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱

مشاوره تلفنی رایگان ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱