چاپ ری اکتیو بر روی پارچه

چاپ ری اکتیو بر روی پارچه

یک روش مقرون به صرفه برای چاپ بر روی پارچه ی طبیعی با جوهر دائمی که هرگز محو یا پخش نمی شود است. دستگاه چاپ پارچه کاربرد بسیاری در صنعت نساجی و مد و پوشاک دارد. شرکت نوین تاک تدبیر عرضه کننده انواع دستگاه های چاپ پارچه در کشور می باشد. در ادامه مراحل چاپ ری اکتیو بر روی پارچه را شرح می دهد. 

 

آماده سازی مواد اولیه

همه ی مواد اولیه ی شما پیش از چاپ احتیاج به اماده سازی دارد. آن را به عنوان مراکز ماساژ برای پارچه ها در نظر بگیرید. این روش درمانی شامل شستن هر پارچه در یک مایع با فرمول خاص است. هر نوع پارچه در این شستشو فرمول مخصوص شستشوی مختص به خود را دارد و در نهایت همان چیزی است که با رنگ ها واکنش نشان می دهد و به نتایج چاپ دائمی می رسد.

 

چاپ روی پارچه

وقتی پارچه هایی که از قبل آن ها را آماده سازی کردید خشک شدند، می توانند سفر چاپی خود را شروع کنند. چاپگر جامبو ما مخصوصا برای چاپ با رنگ های واکنشی و فقط رنگ های واکنشی که برای انواع پارچه طراحی شده است مناسب می باشد. Suzie - نام رسمی و غیر رسمی چاپگر ما - با تکنولوژی کاملا پیشرفته و با سرعت ، می تواند میلیون ها رنگ چاپ کند و هر بار به چاپ کاملا دقیق دست یابد.

 

بخار دهی

مرحله 3 در این فرآیند ، مرحله بخار دادن است و این مرحله همان بخشی است که تمام جادو ها در آن اتفاق می افتد! پارچه تازه چاپ شده ما از طریق یک ماشین بخار پیچیده به عمل می آید و آن را برای مدت 10 دقیقه در بخار 105 درجه پوشش می دهد. بخار داغ همان چیزی است که با رنگ ها واکنش می دهد و به طور دائمی رنگ را در بافت الیاف پارچه قرار می دهد. این مرحله واقعا گذراندن یک روز برای پارچه در آب گرم مراکز ماساژ است.

 

شستشو خشک کردن

مرحله 4 مرحله شستشو است. این مرحله تقریبا مانند شستن صورت است ، زمانی که می خ.واهید تمام بافت و منافذ پوست خود را شستشو دهید. هنگامی که پارچه بخار دهی شد و عکس العمل تنظیم صورت گرفت ، ما به پارچه یک شستشوی خوب و تمیز و پس از آن یک خشکشویی تمام و کمال می دهیم. در این مرحله رنگ ها زنده ، پر رنگ و کاملا دائمی از اب در می آیند.

 

بازرسی

مرحله بازرسی احتمالا مهم ترین مرحله برای ما در هنر چاپ پارچه است ، زیرا در آنجاست که می توانیم به طور ملموس تری به تعهدات کیفی خود در قبال شما مشتریان عزیز عمل کنیم. ما هر پارچه ای را که چاپ می کنیم کاملا بررسی می کنیم و از کیفیتی که انتظار داریم از محصولی که شما سفارش می دهید اطمینان حاصل می کنیم. تا زمانی که کاملا راضی باشیم ، اجازه نمی دهیم که پارچه از شرکت خارج شود و نام محصولات ما روی آن درج شود.


چاپ ری اکتیو چیست؟

چاپ راکتیو یک روش دائمی برای چاپ روی پارچه های طبیعی با ایجاد واکنش های شیمیایی در سطح سلولی در الیاف است. این یک فرآیند چند مرحله ای است که شامل پیش آماده سازی پارچه ها برای آماده سازی آن ها برای جوهر ، چاپ دیجیتال با جوهرهای خاص ، بخار دادن پارچه برای شروع واکنش و در نهایت شستشوی جوهر اضافی و نرم کردن پارچه برای استفاده است. گرچه ساده ترین راه برای چاپ پارچه این راه نیست ، اما چاپ ری اکتیو هر بار از نظر رنگ ، نرمی ، قابلیت استفاده و دوام بهترین نتیجه را می دهد.

 

چاپ ری اکتیو در مقایسه با چاپ رنگی

شاید شما در مورد شکل دیگری از چاپ روی پارچه های طبیعی به نام چاپ رنگی شنیده باشید. برخلاف جوهر ری اکتیو که به سلول فیبر نفوذ می کند ، چاپ رنگی یک چاپ سطح است. جوهر های رنگدانه ای ترکیبی از رنگ و چسب هستند. پس از چاپ پارچه ، چسب گرم شده و جوهر را به سطح پارچه می چسباند. از آنجا که جوهر ها به الیاف پارچه منتقل نمی شوند ، این چاپ ها مستعد ترک خوردگی ، از دست دادن رنگ در هنگام استفاده و شستشو و به طور کلی رنگ های محو هستند. چسب استفاده شده در جوهر ها باعث سفتی پارچه شما می شود. در حالی که چاپ رنگدانه ای فرآیند آسان تری است و برای پروژه های کم مصرف مناسب است ، اما نتایج از نظر سرزندگی ، نرمی و دوام چاپ با چاپ های واکنش پذیر قابل مقایسه نیست.

 

تاثیرات چاپ ری اکتیو بر محیط زیست

کاملا واضح است که صنعت مد، ارتباط بسیار نزدیک با صنعت نساجی که یکی از کثیف ترین صنایع در حال حاضر محسوب می شود دارد. در اینجا در Art Fabrics، ما نمی خواهیم آن بازی را انجام دهیم، بنابراین برای کاهش تأثیرات محیطی خود، چند سیستم را بر روی دستگاه چاپ پارچه پیاده سازی کرده ایم. این سیستم ها شامل روش آشکار و بسیار تأثیرگذار چاپ در صورت تقاضا است، به این معنی که ما فقط همان سفارش را چاپ می کنیم، وقتی سفارش می دهیم، تولید بیش از حد و در نتیجه پتانسیل افزایش زباله را کاهش می دهیم. هرگونه ضایعات نساجی که تولید می شود تا آنجا که ممکن است دوباره مورد استفاده قرار می گیرد - به الیاف پارچه ای و سایر کالا های پارچه ای حوالی محصولات تبدیل می شود. ما همچنین خرید ماشین آلاتی که دارای سیستم های پایدار یکپارچه هستند، مانند کاهش مصرف آب و انرژی را از عمد انجام می دهیم. هدف پایداری ما ایجاد عادت تلفیق روش های سازگار با محیط زیست، از ساده و پیچیده، از همان ابتدا بوده است.

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید

شماره تماس ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱

مشاوره تلفنی رایگان ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱