مواردی مهم و کاربردی در خرید دستگاه چاپ بنر

مواردی مهم و کاربردی در خرید دستگاه چاپ بنر

2018/24/02

 

پیش از خرید دستگاه چاپ بنر ضروری است که در مورد دستگاههای چاپ لارج فرمت بیشتر بدانیم !!

چاپ لارج فرمت به عنوان یک رسانه تبلیغاتی، محبوبیت زیادی را در طول زمان کسب کرده است. آن چنان که از نامش پیداست ، هدف اصلی آن استفاده از حداکثر ظرفیت چاپ می باشد. زیبایی چاپ لارج فرمت در این است که به شما لذت و فضای بیشتری را برای چاپ می دهد. این نوع چاپ برای بَنرها، پوسترها، کاغذ دیواری ها، دیوارنگاره ها و موارد مشابه کاربرد دارد به دلیل اینکه موارد ذکر شده برای طراحی های گرافیکی بصری و پیشرفته ایده آل هستند و همچنین متون و تصاویر آنها در چاپهایی با اندازه بزرگ نشان داده می شوند که از لحاظ تبلیغاتی بسیار مفید است. خروجی های چاپ لارج فرمت، تا ثیر بسیاری را در تبلیغات ایجاد کرده و مشتریان بهتری را نسبت به موارد دیگر با اندازه های نرمال و کوچکتر جذب می کنند. نکته مهم این است که بزرگترین عرض ممکن در مقیاس بزرگ 3.2 متر می باشد.

چاپ لارج فرمت به جای چاپ بر روی ورقه های جداگانه، از رول چاپ که همیشه تغذیه و تولید می شود استفاده می کند.
برای درک و شناخت بهتر در اینجا ، اطلاعات سودمندی را در خصوص این روش چاپ، ذکر می کنیم :

1) فرآیند چاپ : فرآیند چاپ همانند فرآیند چاپ دیجیتال است با این تفاوت که از مقیاس بزرگتری نسبت به چاپگرها از نازل استفاده می کند. شخص می تواند دسته های کاغذ را در چاپگر و جاییکه جوهر مستقیماً در مواد به کار می رود، قرار دهد. در نتیجه، پروسه چاپ سریع تر انجام شده و رنگهای با کیفیتی را ایجاد می کند.
2) دستگاه های چاپ : چاپگرهای لارج فرمت، کیفیت بالایی را در مدل رنگی CMYK دارند و از ترکیب رنگهای سفید، قرمز، زرد و سیاه استفاده می کنند.

3) جوهر سالونت بیس : معمولا در چاپ های لارج فرمت از این نوع جوهر استفاده می کنند. این جوهر ها در ساختار خود سالونت دارند ، و از نمونه های دیگر مقاوم تر و با کیفیت تر بوده و برای فضای باز مناسب هستند.

4) محصولات و کاربردها : محصولات چاپ لارج فرمت معمولا در چهار دسته طبقه بندی شده و هر کدام از این موارد 4 گانه برای نیازهایی کاربرد دارد که در ذیل به آنها اشاره می کنیم :


1-4) پوسترها: برای دکورها، POP ،تصاویر، فوتو پرینتها و موسسات طراحی کوچک و نوپا مناسب است. همچنین می توان موارد مذکور را در بُردهای 3/16 گاتور یا کاغذ براق و نیمه براق چاپ کرد.

2-4) بنرهای وینیل : برای استفاده بیرونی (خارجی) مناسب می باشند به طور مثال در نمایشگاه ها و مراکز تجاری

3-4) بوم : بوم ها برای آثار هنری مناسب هستند. مشتری می تواند بسته به اولویت نیاز خود و طراحی مد نظر، بوم رول یا پیچیده را انتخاب کند.


4-4) طراحی های دیواری و استکیرها : این گونه محصولات برای جلب توجه مردم به سوی دیوار بسیارعالی بوده و می تواند به فضای مورد نظر مشتری جلوه جدیدی بدهد. شایان ذکر است که طرح های دیواری معمولاً بر روی کاغذهای استیکر با دوام در حالت لارج فرمت چاپ می شود.

سخن آخر :
مشتریان گرامی می بایست توجه کنند که امروزه صاحبان مشاغل هر چیزی را سریع و آسان می خواهند. خوشبختانه چاپ لارج فرمت این نیاز را به خوبی تامین کرده است چرا که نسبت به سایر روشها مانند چاپ اسکرین ارزانتر و محصولات آن، آسانتر و مقرون به صرفه تر تولید می شود ؛ این درحالیست که کیفیتی به خوبی سایر روش ها ارائه می دهد.   

 

مواردی مهم و کاربردی در خرید دستگاه چاپ بنر

1-سرعت در چاپ:
در نسل جدید دستگاه های چاپ به دلیل نازل های بیشتر در کف هد سرعت عملا چند برابر شده است و معمولا دستگاه های کونیکا با هدهای 512 و 1024بهترین مدل های پیشنهادی هستند


2-کیفیت در چاپ
که در چاپ هایی با فونت ریز کاملا مشهود می باشد.


3-بردهای دستگاه
بردهای داخل دستگاه ازنسل جدید (عیب یاب اتومات)است
ضمنا قابل ذکر است برای دستگاههای معتبر خارجی مهم است که میزان فروش به حدی باشد که هم قطعات کامل در دسترس باشد و هم تکنسین


4-نسل جدید موتورهای چاپ باید به سروو مجهز باشند تا برق کمتری مصرف کنند


5-سیستم پرج مجزا از دیگر محسنات دستگاه چاپ می باشد تا برای رفع هد گرفتگی فقط بک رنگ پرج شود


ضمنا در هدهای جدید شیلنگ مخصوص هوا گیری کمک شایانی به اپراتورها کرده است
6-مجهز بودن به هیتر از نوع کم مصرف


7-پارکینگ هد


8-مهمترین مساله وجود نرم افزار راحت برای کاربری و اپراتوری می باشد


9-هیتر عقب از شاخص ترین و کلیدی ترین قسمت ها می باشد تا در صورت چروک بنر یا فلکس آن را نرم کند


10-داشتن بدنه سنگین تر و استاندارد


11-سیستم عیب یاب اتومات یا همان دیاگ تا برای کاربر یا تکنسین تعمیرات آسان تر شود


12-مجهز به دو سنسور رول باز کن و جمع کن


13-مجهز بودن به سنسور استاپ اضطراری در دو طرف دستگاه برای موارد خاص و همچنین ساپورت کردن اکثر مدیاهای موجود مثل بنر، فلکس ،مش ،استیکر

مواردی که قبل از خرید دستگاه بنر باید بدانید:
ریپ یکی از بخش‌های دستگاه است که هنگام خرید باید به آن توجه کنید. هرچه ریپ دستگاه چاپ بنر قوی‌تر باشد و پروفایل آن بیش‌تر باشد شما گزینه‌های چاپ بیش‌تری خواهید داشت. هد دستگاه چاپ بنر یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن است. هد نازل‌های کوچکی دارد که ابعاد آن ۸۰، ۵۰، ۴۲، ۲۰ است. هرچه این نازل‌ها کوچک باشند به این معنی است که دستگاه از دقت بیش‌تری برخوردار است.
البته  لزومی ندارد که دستگاه شما بیش‌ترین دقت را داشته باشد و بنا بر کارتان می‌توانید از نازل‌های متفاوتی استفاده کنید. هدها بر اساس نازل‌هایشان تقسیم‌بندی‌های متفاوتی دارند. هد دستگاه ۱۲۸، هد دستگاه ۲۵۶، هد دستگاه ۵۱۲ و هد دستگاه ۱۰۲۴ از انواع آن است. اگر خدمات و مشتریان زیادی دارید از دستگاه‌های چاپ بنر با نازل‌ بالاتر خریداری کنید. هدهای معروف در بازار شامل کونیکا، زار، سیکو، اسپکترا، اپسون، ریکو، توشیبا، پاناسونیک و کیاسرا میباشد. بیش‌تر سهم هدهای بازار متعلق به شرکت‌های ژاپنی و سپس آمریکایی و آلمانی به ترتیب می‌باشد. با توجه به تکنولوژی پیشرفته این هدها، هیچ نوع تقلبی آن در بازار وجود ندارد و مشاهده نشده است.
بهتر است بدنه دستگاه چاپ بنر محکم باشد تا هنگام چاپ بنر لرزش کم‌تری داشته باشد اما این موضوع روی کیفیت چاپ تاثیری نخواهد گذاشت. نکته دیگری که باید حتما توجه کنید گارانتی و خدمات پس از فروش است. حتما دستگاه خود را از شرکتی تهیه کنید که خدمات پس از فروش و گارانتی داشته باشد و قیمت پایین را فدای کیفیت نکنید. همچنین به شما پیشنهاد می‌شود که این دستگاه‌ها را به‌صورت نقدی تهیه کنید زیرا به این صورت با سرعت بیش‌تری هزینه‌ای که کرده‌اید جبران خواهد شد.


قبل از خرید حتما این ۱۵ نکته را بررسی کنید
این ۱۵ نکته بسیار مهم هستند و در کیفیت دستگاه خریداری شده شما تاثیر زیادی دارند بنابراین قبل از خرید این ۱۵ نکته را بررسی کنید:
۱) سرعت چاپ
۲) کیفیت چاپ
۳)‌ تعداد فروش دستگاه حداقل ۱۰۰۰ عدد باشد. بعدها اگر قطعه‌ای احتیاج داشته باشید در بازار راحت‌تر پیدا می‌شود تا اینکه دستگاه ناشناخته‌ای بخرید.
۴)‌ دستگاه مجهز به پرژ مجزا باشد تا در مصرف رنگ صرفه‌جویی شود.
۵) از موتورهای سروو استفاده شود تا در مصرف برق صرفه‌جویی شود.
۶)‌ هیتر خشک‌کن دستگاه کم‌مصرف باشد.
۷)‌ پارکینگ هد داشته باشد.
۸) نرم‌افزار دستگاه به آسانی قابل‌استفاده باشد.
۹) مجهز به هیتر عقب باشد تا از ایجاد چروک جلوگیری کند.
۱۰) بدنه دستگاه سنگین باشد تا لرزش به حداقل برسد.
۱۱) مجهز به عیب‌یاب اتوماتیک باشد.
۱۲) مجهز به سنسور رول بازکن باشد.
۱۳)‌ در دستگاه کلیدهای اضطراری وجود داشته باشد تا هنگام نیاز دستگاه را متوقف کند.
۱۴)‌ قابلیت چاپ روی دو رول به‌صورت هم‌زمان و با سایزهای مختلف را داشته باشد.
۱۵)‌ قابلیت چاپ روی بنر، فلکس، مش و استیکر داشته باشد.

 

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ "۱" مورد

avatar

۱۳۹۵/۰۷/۱۲ داریوش اعلایی

سلام شرایط اقساطی رو می خواستم .ممنون

avatar

سلام بستگی به نوع دستگاه دارد پیش پرداخت از 30% به بالا میباشد

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 44206363 تماس بگیرید


سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید

شماره تماس ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱

مشاوره تلفنی رایگان ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱