راه حل سایه اندازی (Ghost) در چاپ سابلیمیشن

سایه انداختن چاپ یک شکست رایج در هنگام چاپ سابلیمیشن است. همانطور که برای تبدیل شدن به متخصص در دستگاه چاپ سابلیمیشن تلاش می کنید، ممکن است با یک یا چند مانع از جمله انتقال ناواضح ، کدر یا کمرنگ مواجه شوید. در ادامه ، شرکت نوین تاک برخی از راه حل های مربوط به چاپ سابلیمیشن را که ممکن است تجربه کنید، گردآوری کرده ایم.

 

برای دستگاه پرس

مواد بالشتکی (مانند پارچه پنبه ای، اسفنجی، مقوایی و غیره) در زیر دستگاه پرس، رطوبت جوهر را در طی فرآیند انتقال جذب می کند ، که باعث تولید بخار آب بیش از حد در هنگام انتقال می شود و باعث می شود که رنگ به پارچه منتقل شود.
بنابراین می توان با تبخیر رطوبت پارچه پنبه ای قبل از انتقال و در طی فرآیند، انتقال آن را بهبود بخشید. در صورت امکان، جایگزینی مواد بالشتک باید طی زمان بندی خاص انجام شود.
تصویر چاپ شده و پارچه نباید تا حد ممکن مرطوب باشد. در غیر این صورت ، هنگام انتقال نرم و چروکیده می شود . به ویژه هنگامی که پرس غلتکی به راحتی کاغذ را نرم و چروکیده می کند و نوارهایی روی پارچه ظاهر می شوند و کیفیت چاپ پایین‌تر می‌آید، رنگ چاپ شده زیبایی‌اش را از دست می‌دهد. رنگ بر روی پارچه ی خشک و خیس واکنش متفاوت می‌دهد. هرچه رطوبت شدید تر باشد قابلیت درست کردن آن نیز پایین‌تر می‌آید.
با توجه به عناصر فوق، کاغذ چاپ شده (برای انتقال) و پارچه باید در یک اتاق خشک قرار گیرد و رطوبت باید تا زیر ۶۰٪ کنترل شود.
هنگام انتقال با پرس تخت گاهی اوقات روی کار سایه می‌افتد. دلیل آن این است که کاغذ در حین انتقال حرارت نسبتا مسطح است و بلافاصله زیر پرس خم نمی شود و کاغذ و پارچه می تواند روی هم پهن شوند. با این حال ، هنگامی که صفحه‌های حرارت در حین انتقال حرارت برداشته می شود، کاغذ به پارچه و صفحه‌ی پرس بالایی می چسبد و سپس رها میشود که این عمل باعث به وجود آمدن چاپ گوست می‌شود.

به منظور جلوگیری از سایه‌اندازی، دستگاه انتقال حرارت با صفحه تخت کوچک می تواند روش های زیر را در پیش گیرد:

1- سرعت صعود را کاهش دهید. ما می توانیم سرعت سیلندر (یا سیلندر هیدرولیک) را بر روی پرس حرارتی تنظیم کنیم و دریچه ای را که بلند کردن صفحه پرس را کنترل می کند پایین بیاوریم تا سرعت کندتر شود. به این ترتیب ، وقتی صفحه پرس برداشته می شود ، کاغذ و پارچه به راحتی به هم نمی‌چسبند ، این می تواند از ریزش مشکل سایه‌اندازی از انتقال ثانویه جلوگیری کند.

2- چهار گوشه را در آب فرو کنید. اگر کاغذ انتقال کوچکتر از پارچه است، می توانید کمی آب (یک نقطه کوچک، 0.5 سانتی متر مربع) به چهار گوشه کاغذ انتقال بدون چاپ بمالید و سپس آن را برای انتقال روی پارچه بپوشانید. پس از انتقال، چسبندگی بدون انطباق با پارچه باعث ایجاد سایه در انتقال ثانویه خواهد شد. پس از انتقال، اگر جای پارچه با آب سوخته باشد ، می توان آن را با آب پاک کرد.

3- روش سرپوش گذاشتن: اگر کاغذ انتقال بزرگتر از پارچه است و پارچه را می پوشاند، کاغذ و پارچه معمولا توسط صفحه پرس گرم بهم نمیچسبند. به این دلیل که عنصر فیزیکی مکش شده اثر الکترواستاتیک پارچه است. وقتی کاغذ پارچه را می پوشاند، کاغذ جلوی الکترواستاتیک پارچه را می گیرد بنابراین پارچه نمچسبد و از انتقال ثانویه جلوگیری می‌شود.

4- از کاغذ مخصوص انتقال چسب استفاده کنید. این بهترین روش برای جلوگیری از استفاده گوست استفاده از کاغذ مخصوص انتقال چسب است. کاغذ انتقال چسب در حین انتقال با پارچه چسبانده می شود بنابراین مهم نیست که کاغذ و پارچه چگونه مکیده و بالا و پایین شود ، کاغذ و پارچه همیشه به هم می چسبند. در همان زمان، امکان جابجایی و سایه‌اندازی از بین می رود و انتخاب کاغذ چسب می تواند به راحتی عملکرد و سرعت تولید انبوه را بهبود بخشد.


برای دستگاه پرس چرخشی

۱- مشکل خط های افقی درچاپ

سایه اندازی جانبی به این واقعیت اشاره دارد که سایه های کم عمق در سمت چپ و راست محور نقاط یا خطوط ظاهر می شوند و موقعیت آنها نسبتا ثابت است.

- تصویر دوتایی ناشی از جابجایی محوری دو غلتک در حین کار: تحمل رانش سیلندر چاپ افست جز عملکرد جلوگیری از حرکت محوری سیلندر است. اگر یاتاقان رانش ساییده یا شل شده باشد، شکافی وجود خواهد داشت که در اثر رانش محوری چرخ دنده مارپیچ، سیلندر چندبار حرکت می کند تا سایه افقی چند رنگ ایجاد کند. مکانیزم تنظیم دقیق و محوری دستگاه شل است و یاتاقان های آن فرسوده شده است که باعث می شود سیلندر صفحه چاپ و سیلندر رویی جابجایی محوری نسبی در شرایط کار طبیعی ماشین چاپ ایجاد کند و در نتیجه باعث سایه‌اندازی جانبی شود. راه حل: به تعمیر و نگهداری ماشین چاپ در زمان های عادی توجه کنید و اگر مشخص شد که یاتاقان های دارای سایش جدی به موقع تعویض می شوند می توان از آن جلوگیری کرد.


۲- مشکل خط های عمودی در چاپ

سایه اندازی طولی به این حقیقت برمی‌گردد که سایه‌های کم عمق، جلو و پشت خطوط و نقاط ظاهر می‌شود. سایه اندازی می‌تواند عمیق یا ضعیف باشد و در قسمتی یا کل سطح وجود داشته باشد.

ـ روکش نمیتواند هر دفعه پس از انتقال دوباره تنظیم شود که باعث سایه‌اندازی می‌شود. تصور کنید که قدرت غلتک‌ها بسیار سنگین است یا شعاع غلتک‌ها کاملا پیکربندی نشده است. در این صورت، پارچه لاستیکی تحت تأثیر اصطکاک حکاکی شده و یک جابجایی بزرگ خواهد داشت و پس از هر بار انتقال، نمی توان آن را کاملا تنظیم کرد و در نتیجه در تصاویر سایه ایجاد می شود. راه حل: پوشش سیلندر صفحه چاپ و سیلندر روکش را درست تنظیم کنید تا همزمان با غلتک عمل کند. در صورت اطمینان از انتقال جوهر ، فشار چاپ را کاهش دهید.

ـ سایه‌اندازی به دلیل اینکه روکش آن محکم کشیده نمی‌ شود: روکش محکم کشیده نشده است و جابجایی در طول عملکرد غلتک ها زیاد است و با نیروی محکم نمی توان آن را تنظیم کرد، دو حالت وجود دارد که روکش کشیده نشده است؛ یکی اینکه کشش به کلی تنگ نیست، باعث ایجاد یک سایه اندازی بزرگ می شود؛ دوم این که روکش به صورت کج بریده شده یا آتل آهنی به درستی شکل داده نشده است در نتیجه باعث کشش جزئی و شبح سایه‌اندازی می شود. این نوع شبح سایه‌اندازی در قسمت انتهایی رخ می دهد. به طور کلی سایه‌اندازی فقط در ده صفحه اول رخ می دهد. راه حل: اگر روکش در کل محکم نیست. دوباره آن را محکم کنید. اگر قطعه محکم نیست، بررسی کنید که آیا روکش کج است یا به درستی نصب نشده است علتش را پیدا کرده و آن را تعمیر کنید.

ـ سایه‌اندازی ایجاد شده دستگاه سابلیمیشن به علت نا به جا بودن Plate درطول کار که علتش محکم نبودن یا ترک خوردگی Plate می باشد. راه حل: محکم کردن Plate، اگر Plate ترک داشته باشد باید آن را به کل عوض کرد.


۳- سایه اندازی نامنظم در چاپ

سایه نامنظم به سایه ‌ها منقوش اشاره دارد (نه افقی و طولی) وقتی ماشین های چاپ افست سیلندر با قطر دو دیامتری در حال کار مداوم هستند، سایه‌های نامنظم به دلیل خود دستگاه چاپگر و یا پروسه‌ی چاپ به وجود می‌آیند. دلیل اصلی این امر عدم نصب دو جفت غلطک با قطر دو دیامتر بر روی دستگاه است. مشکلات عملکرد فرآیند چاپ عمدتا به دلیل ساییدگی و پارگی پد های دندانی است که مدت زمان طولانی است استفاده می شود و دقت آن کاهش می یابد. به نگهداری دستگاه در مواقع عادی توجه بیشتری داشته باشید تا دستگاه در وضعیت خوبی کار کند و وضعیت سایه اندازی در آن کنترل شود.

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید

شماره تماس ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱

مشاوره تلفنی رایگان ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱