راهنمای چاپ و انبار کردن ملزومات سابلیمیشن

راهنمای چاپ و انبار کردن ملزومات سابلیمیشن

چاپ: یک روز قبل از چاپ، وینیل بسته بندی را در چاپخانه از حالت بسته خارج کنید تا با محیط سازگار شود. یک طرف تصویر می تواند توسط قسمت بیرونی رول زخمی شود. بنابراین، اندازه مناسب تصویر را برای عرض کاغذ ایجاد کنید. کاغذ چاپ شده باید قبل از انتقال به اندازه کافی خشک شود. این مقاله اطلاعات و دستورالعمل بسیار خوبی در نگهداری جوهر حتی در حالت چاپ با سرعت بالا دارد.


سازگاری چاپگر سابلیمیشن با جوهر

مقاله ما برای انواع پرنترهای جوهر افشان با مارک های معروف بررسی شده است و نتیجه در تمامی آن ها موفقیت آمیز بوده است.
سیستم های مجهز به جوهر تصعید یا همان دستگاه سابلیمیشن، همه چاپگرهای Pieze Electric مانند چاپگرهای Epson ،Mimaki ،Mutoh و Roland نتایج بسیار خوبی را متناسب با مقاله ی ما ارائه داده اند.

 

تنظیمات پرینتر

کاغذ سابلیمیشن حمل کننده جوهر است. با کاغذ های معمولی تفاوت هایی دارد. از سه لایه اصلی تشکیل شده است. ۱- کوتینگ روی کاغذ برای جذب جوهر و بالابردن برگردان جوهر ۲- بیس اصلی ۳- لایه پشت کاغذ برای مقاومت حرارتی.

 

ویژگی های اصلی آن به منظور کیفیت بهتر عبارتند از:

ضخامت مناسب، سرعت انتقال بالا، لایه کوتینگ مرغوب و با ضخامت مناسب،سرعت خشک شدن مناسب، عدم خم شدن و چین و چروک خوردن بر اثر حرارت و یا بر اثر رطوبت رنگ، صاف بودن و بدون چین و چروک، عدم وجود لکه بر روی کاغذ و در نهایت کیفیت ثابت در شرایط محیطی مختلف. جوهر سابلیمیشن برپایه آب می‌باشد که باعث خیس شدن کاغذ می‌شود. اگر مقاومت کاغذ سابلیمیشن در هنگام خیس شدن کم شود باعث پاره شدن کاغذ می‌شود. 

در واقع کاغذ هایی که کوتینگ کم دارند یا کوتینگ نا مناسب دارند اگرچه ممکن است با بالا بردن غلظت رنگ بتوان شدت و عمق رنگ را جبران کرد اما در این نوع کاغذ ها رنگ به درون لایه های کاغذ نفوذ کرده و پخش می‌شود و لبه های صاف طرح شکل خود را از دست می‌دهد. و طرح تار و بی کیفیت به نظر میرسد.

برای همه مارک ها و مدل های پرینتر کاغذ با گرماژ بالا و دارای گرماژ کوتینگ بالا پیشنهاد می‌شود اما تناسب این گرماژ باید به نوعی باشد که کاغذ بیش از حد سنگین نشود. برای بهینه سازی تنظیمات چاپگر / جوهر / RIP خاص خود، استفاده از پروفایل های ICC و مدیریت صحیح رنگ توسط کارشناس پیشنهاد می شود.


تنظیمات پرس:

توصیه ی ما این است که برای پرس های چسبنده باید بر فشار و دمای دستگاه ۱۰۰ فرکانس اضافه شود. زمان فشار و اندازه‌ی دمای پرس باید متناسب با متریال تنظیم شود. همچنین بررسی کیفیت و عملکرد دستگاه پرس انتقال حرارت نیز مهم است.

 

نحوه  قرار دادن ملزومات کاغذ و جوهر در انبار:

کاغذ ترنسفر دستگاه سابلیمیشن اغلب در برابر رطوبت بسیار ضعیف است و بافت ان به سرعت از بین می رود . برای اینکه کاغذها بی استفاده نشوند، توصیه می شود که کاغذها را در بسته بندی اصلی خود با کیسه داخلی خودش در 59-86 درجه F 15-30 و 30-50٪ RH نگهداری کنید و همانطور که قبل تر اشاره شد یک روز قبل از چاپ از بسته خارج کنید.
در نظر داشته باشید که که موقع قرار دادن کاغذ در انبار در وضعیتی قرار نگیرند که دچار له شدگی یا تا شدن شوند زیرا ممکن است کاغذها را در وضعیت بلا استفاده قرار دهد.
لطفا توجه داشته باشید که کاغذ ترنسفر دارای طول عمر خاصی است. بسته به ذخیره سازی حدود 1 سال طول عمرش ادام پیدا می‌کند. باید در کیسه پلاستیکی آن مهر و موم شده باشد. رطوبت زیاد یا خشکی محیط آن می‌تواند بر طول عمر تاثیر بگذارد و باعث کاهش طول آن می‌ شود.

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید

شماره تماس ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱

مشاوره تلفنی رایگان ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱