انتخاب صحیح دستگاه چاپ فلت بد uv

انتخاب صحیح دستگاه چاپ فلت بد uv

قالب چاپگر در دو مدل دستگاه چاپ هایبرید (hybrid) و دستگاه چاپ فلت بد واقعی وجود دارند که در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب این دو نوع چاپگر را شرح دهیم. 

مدیا های متحرک

منطقه چاپ ثابت است و مدیا فقط از طریق آن حرکت می کند مانند چاپگر رول به رول. این ساختار به صورت hybrid یافت می شود که برای چاپگر های رول به رول مناسب است اما گاهی برای چاپ های سفت و سخت نیز قابلیت دارد.

 

فلت بد واقعی

رسانه ها ثابت مانده اند و سیستم چاپ از طریق مدیا ها حرکت می کند.

 

راهنمای انتخاب مدلی که مناسب کار شماست

آیا می خواهید یک چاپگر تخت UV به کسب و کار خود اضافه کنید ؟ آیا کمی در انتخاب صحیح چاپگر مناسب خود گیج شده اید؟ بین همه مدل های چاپگر موجود؟ چرا شما گزینه ای را انتخاب نمی کنید که امروز نه تنها برای کسب و کار شما مناسب باشد بلکه در آینده نیز برای شما مناسب است زیرا فردا کسب و کار شما رشد می کند و فراتر می رود؟ شما جای درست آمده اید. این راهنما در انتخاب صحیح به شما کمک می کند و پیچیدگی های فن آوری چاپ UV را برای شما به طور واضح تری معرفی می کند. این که آیا فروشگاه شما در حال حاضر با دستگاه چاپ دیجیتال با قالب بزرگ کار می کند یا می خواهید قابلیت فلت بد را به موجود خود اضافه کنید را کاملا به ما بسپارید، هدف این راهنما کمک به شما در درک انتخاب هایی است که برای شما در خرید دستگاه فلت بد UV وجود دارد. با ما همراه باشید.

 

معماری متحرک مدیا (پرینتر hybrid (A.K.A

اکثر چاپگرهای هیبریدی و مدیای متحرک با هزینه کم به عنوان چاپگرهای مبتنی بر رول به رول طراحی شده است و با belt drive system و یا removable tables مجهز شده است. این طراحی برای جابجایی رسانه های سفت و سخت از طریق منطقه چاپ و به حداکثر رساندن فن آوری های چاپ موجود، برای ارائه عملکرد چاپ مدیای سفت و سخت با هزینه ی نسبتا کم طراحی شده است.

 

- مزایای چاپگر متحرک

• هزینه ی اولیه برای سرمایه گذاری پایین تر، زیرا چاپگر فقط به رسانه اصلاح شده نیاز دارد تا قابلیت های دستیابی و یا جداول لوازم جانبی برای اجازه دادن به feed back و خروجی از رسانه های سخت را فراهم کند.
• چاپگرهای hybrid به فروشگاه شما ۲ امکان می دهند: در این چاپگر امکان چاپ رول به رول با استفاده از چاپگر مشابه برای شما فراهم است.

 

- معایب چاپگر متحرک

جابجایی رسانه می تواند منجر به کج شدن تصویر، نیاز به چاپ مجدد و در نتیجه زمان و مواد غیرقابل بازیابی شود.

در این معماری چاپگر معمولا از سیستم غلتکی یا پینچ درایو استفاده می شود که می تواند در چاپ اثر باقی بگذارد و اغلب آن ها برای پاک کردن جوهر اضافی نیاز به تمیز کردن سیستم درایو بین چاپ دارند.

چاپگرهای ترکیبی فقط می توانند در رسانه های نسبتاً سبک که حداقل یک زاویه 90 درجه دارند چاپ کنند زیرا برای شروع ورودی رسانه های سخت از طریق چاپگر به گوشه ای نیاز است.

  • آن ها چاپ ضعیفی روی موارد نامنظم یا غیر مربع انجام می دهند (مگر اینکه برای نگهداری همه
  • قطعات در موقعیتی که از طریق چاپگر حرکت می کنند)، روشن است بسترهای سنگین یا موادی که سطح ناهمواری دارند مانند تخته سه لا یا بوم قاب دار چاپ منظمی تحویل نمی گیرند.
  • چاپگرهای هیبریدی با دستیابی به ثبت کافی برای چاپ های دو طرفه دست و پنجه نرم می کنند.
  • این معماری از هندسه لازم برای کاشی و تصاویر بزرگ روی چندین صفحه برخوردار نیست، که این برای تولید کنندگان گرافیک نمایشگاهی یک برنامه معمول است.
  • اگرچه foot print چاپگر می تواند کوچک باشد ، اما فضای کارfootprint نسبتاً بزرگ است و به فضای موجود در دو طرف ورودی و خروجی چاپگر نیاز دارد.
  • برای اطمینان از عدم انحراف صفحه یا عدم تغذیه صفحه، به مداخله بیشتر اپراتور هنگام چاپ نیاز دارد.
  • جابجایی بین چاپ مبتنی بر رول به رول، به پیکربندی فیزیکی سفت و سخت سیستم نیاز دارد.

 

معماری فلت بد حقیقی

مشابه چاپ روی صفحه، طراحی چاپگر فلت بد واقعی، رسانه را روی میز ثابت نگه می دارد و سیستم چاپ را از روی صفحه حرکت می دهد.
بستر وکیوم در میزها اغلب در طراحی مسطح واقعی استفاده می شود و به شما کمک می کند تا حین چاپ هیچ حرکت ناخواسته رسانه ای وجود نداشته باشد.

 

- مزایای فلت بد واقعی

• کیفیت چاپ بهینه می شود زیرا که رسانه در برابر میز ثابت نیست، فقط چاپگر در حال حرکت است. این بهینه سازی بهره وری را با ارائه هماهنگی دو جهت کامل و قابل تکرار فراهم می کند و ثبت فیزیکی (رسانه به تصویر) بهینه می شود و در نتیجه تصاویر با بالاترین کیفیت ممکن ایجاد می شود. این حتی درصورتی که فناوری های چاپ پیزوالکتریک عجیب و غریب – مانند هد های چاپگر grayscale - استفاده می شود.
• علاوه بر هر مدیای سفت و سخت، معماری مسطح واقعی امکان چاپ هر جسم مسطح منطقی را فراهم می کند و توانایی تولید بسیاری از مدیا های عجیب و غریب و غیرمعمول را دارد.

 

- معایب فلت بد واقعی

• هزینه های سرمایه اولیه می تواند بیشتر از چاپگرهای hybrid باشد.
• قابلیت چاپ رول در سیستم نیاز به پیکربندی اختیاری ندارد.

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید

شماره تماس ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱

مشاوره تلفنی رایگان ۴۴۲۰۶۳۶۳ - ۰۲۱